Dlaczego My

tyruryru

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-09-09 13:17:05

HoneyBunny
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 15
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Wszystkie się zgodzimy, że od DOFINANSOWANIA. Musimy się podowiadywać, kiedy UP je dostaje, jakie są wymagania i regulamin, przyznawane kwoty itp., a także poruszać sznurkami [Jola [sred])] znajomości.
Jak nam się nie uda, to będzie trzeba po prostu się wstrzymać i poczekać troszke dłużej, póki nie uzbieramy siana.
Ale w sumie jestem przekonana, że nam się uda.
Trzeba siąść i obgadać:
•    Lista produktów [konkretne pomysły i projekty]
•    Strona/domena [facebook + normalna]
•    Nazwa sklepu i logo
•    Regulamin sklepu
•    Księgowość/program do fakturowania / program magazynowy
•    Systemy płatności online
•    Przesyłki/kurierzy
•    Towar – odpowiednie ZDJĘCIA, profesjonalny OPIS
•    Szata graficzna/wygląda strony – przejrzysty, ale zapadający w pamięć
•    Mobilna wersja sklepu
•    Bezpieczeństwo zakupów – certyfikaty, możliwość dodawania komentarzy przez klientów
•    Odpowiednia reklama
•    Lokal [miejsce składowania towaru]

Pamiętajcie dziewczyny, ten sklep MUSI się czymś wyróżniać i czytałam, że te najbardziej sławne butiki startowały od tego, że ludzie nie potrafili znaleźć czegoś, czego potrzebowali na rynku, więc sami to stworzyli i okazało się, że duży procent społeczeństwa też jest tym zainteresowany! Więc ruszmy kalafiorami, czego brak. Klimat mamy mniej więcej zarysowany – ciuchy, gadżety, dodatki w tylu punk/sh/rockabilly/psychobilly/rock itp. Itd. – każda wie, o co chodzi i to wystarczy.
To musi urywać jaja


Zesraj się, a nie daj się

Offline

#2 2015-09-09 13:33:12

Anka
Administrator
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 26
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Właśnie próbuje ogarnąć dofinansowania. Jest kilka programów, które zajmują się tym tematem i myślę, że warto się na tym skupić przeglądać i obserwować.Mianowicie:
Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich - (SPO RZL)
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

Druga kwestia, to właśnie to co napisała po części pipka Izka, czyli: binesplan. Określić głównie cel i wszystkie koszty (początkowe, stałe, itd) m.in związane też z oprogramowaniem sklepowym, kasa fiskalną, promocją internetową, stroną sklepu, czy aparatu, ale jeszcze tego dokładnie nie ogarnęłam, później się dokładnie wyszczególni,co i jak.

Wiadomość dodana po 03 min 07 s:
Co do pisania biznesplanu, wszystkich wniosków związanych z dofinansowaniem, to czytałam też o firmach, które zajmują się tym profesjonalnie. Nie wiem na ile my będziemy to w stanie ogarnąć, ale myślę, że warto skorzystać z pomocy z zewnątrz. Będziemy to ustalać na bieżąco, w zależności też ile będziemy mieć czasu na dogranie się.

Wiadomość dodana po 07 min 43 s:
No i jeśli teraz próbuje coś czytać, a nie wiecie od czego zacząć, to na początek polecam:
dofinansowanie
koszty (trzeba tez miec na uwadze WKŁAD WŁASNY  - w zaleznosci od projektu wynosi od 5-30%)
promowanie ,marketing (rzecz mega ważna, bo bez odpowiedniego rozruchu ciężko wystartować a tu tez mam kilka pomysłów np Izka zostanie twarzą kolekcji [dblpt]D )

Offline

#3 2015-09-09 13:43:25

jolssko
Administrator
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 30
AndroidChrome 45.0.2454.84

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Oprócz fejsa i strony internetowej proponuję jeszcze Twittera, MySpace, photobloga,instagrama i konto na allegro. Może i dużo do ogarnięcia,ale im więcej tym lepiej..
Najważniejsze teraz jest jednak DOFINANSOWANIE. Bez tego nie ruszymy. Świnka skarbonka nie wystarczy ( choć też nie zaszkodzi [sred])).
Internety -źródłem wiedzy, trzeba czytać czytać, szukać i wrzucać przydatne info.
I pytać ludzi. Wkrótce dodam to co ja wiem i Znalazłam :-D
Peace.


Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robić rzeczy których dotąd nie robiłeś.

.pisendloff <3.

Offline

#4 2015-09-09 14:10:39

HoneyBunny
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 15
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Zgadzam się ze wszystkim i bardzo chętnie zostanę naszą tap madl !


Zesraj się, a nie daj się

Offline

#5 2015-09-09 14:28:24

jolssko
Administrator
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 30
AndroidChrome 45.0.2454.84

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Wiadome co do twarzy kolekcji [dblpt]D.
A propopo biznes planu to z tego co pamiętam będzie potrzebna analiza SWOT. Fajna i nie taka trudna sprawa,ale najlepsza przy tym jest burza mózgów.
I może trzeba szukać darmowej pomocy, wsparcia dla młodych przedsiębiorstw. ( czy w tych Czasach jest jeszcze coś za darmo?  -Nie wiem.)
Trzeba też zacisnąć pasa i odkładać na ten wkład własny, jednak im więcej tym lepiej.
Rzucamy... Palenie, słodycze i inne pierdoły :-D

Wiadomość dodana po 02 min 02 s:
Iza a zostaniesz też twarzą kolekcji dziecięcej?   [dblpt]angel[dblpt]


Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robić rzeczy których dotąd nie robiłeś.

.pisendloff <3.

Offline

#6 2015-09-09 14:43:36

Anka
Administrator
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 26
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

zanim bedzie burza mozgow, to kazdy musi zbierac informacje na wlasna reke

Offline

#7 2015-09-09 15:17:54

jolssko
Administrator
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 30
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

dobrze Anka, mądrusiu i mózgu operacji

http://www.wsb.edu.pl/dotacje-pomoc-prz … 2.html,909

Jeśli masz pomysł na własny biznes (działalność gospodarczą), a nie posiadasz własnych środków finansowych, skorzystaj z możliwych dotacji. Na terenie województwa śląskiego istnieje wiele instytucji, które mogą pomóc Ci pozyskać środki. Poniżej przedstawiam listę organizacji, do których możesz się zgłosić o pomoc. Znajdź taką, która mieści się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, zadzwoń, umów się na spotkanie z konsultantem i zacznij działać!
DOTACJE, POMOC PRZY ZAKŁADANIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKEIGO [sred]) to je to


Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robić rzeczy których dotąd nie robiłeś.

.pisendloff <3.

Offline

#8 2015-09-09 17:23:02

Anka
Administrator
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 26
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

HoneyBunny napisał/a:

Pamiętajcie dziewczyny, ten sklep MUSI się czymś wyróżniać i czytałam, że te najbardziej sławne butiki startowały od tego, że ludzie nie potrafili znaleźć czegoś, czego potrzebowali na rynku, więc sami to stworzyli i okazało się, że duży procent społeczeństwa też jest tym zainteresowany! Więc ruszmy kalafiorami, czego brak.


dało mi to w sumie do myślenia, Izka dobrze kombinuje. Musimy się zastanowić co jest trudno dostępne albo nawet wcale tego nie ma na polskim rynku. Ruszamy mózgami.


PS ja bym też stawiała jeszcze na ćwieki

Offline

#9 2015-09-09 18:38:45

HoneyBunny
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 15
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Ja stawiam na ręczniki, poszewki, poduszeczki, zasłony, nawet kuźwa doniczki, po prostu artykuły do domu w klimacie, czyli np. ze wzorami w klimacie, ale takimi nie przesadzonymi, nie nasranymi, nie tandetnymi. Ale tego też zrobić nie aż tak wiele, myślę z 10 rodzajów produktów.

Wiadomość dodana po 27 min 57 s:
PS. Czy ktoś ma już jakiś ROZPIERDALAJĄCY SYSTEM pomysł na nazwę? [sred]))

Ostatnio edytowany przez HoneyBunny (2015-09-09 18:39:13)


Zesraj się, a nie daj się

Offline

#10 2015-09-09 20:54:01

jolssko
Administrator
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 30
AndroidChrome 45.0.2454.84

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Ale koszule o których mówiłam, takie jednocześnie eleganckie a z drugiej strony powiedzmy 'klimatyczne' Czy jakieś tam alternatywne chyba są u nas czymś trudno dostępnym?? 
Wiadomo że więcej będą kosztować, ale coś za coś.
Poduszki itp są fajnym pomysłem, na pewno łatwiejsze w realizacji.
Co do nazwy nie mam jeszcze pomysłu,ale to kwestia Czasu :-D można założyć osobny wątek o tym [sred])


Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robić rzeczy których dotąd nie robiłeś.

.pisendloff <3.

Offline

#11 2015-09-09 20:57:04

Anka
Administrator
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 26
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Jolka ma białą koszulę z jaskółkami [dblpt]) i mi sie osobiscie bardzo podoba a nigdzie akiej nie widzialam. a chciałam zawsze mieć [dblpt]o

Offline

#12 2015-09-09 20:59:10

jolssko
Administrator
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 30
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

prześle wam zaraz na fejsie zdjęcia tej koszuli
bo widzę że tylko Anusiak czuje klimat [dblpt]D
nosiło się te koszule w smoki i ognie , nie?


Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robić rzeczy których dotąd nie robiłeś.

.pisendloff <3.

Offline

#13 2015-09-09 21:07:07

HoneyBunny
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 15
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

No, koszula w pytkę!! Tylko trzeba ustalić, czy nie lepiej, żeby chociaż te koszule wyróżniały się haftem? Sam kontur tak jakby? Na białej czarny kontur jaskółek.; na czarnej - biały, czy różowy. Ewentualnie na mankietach, czy kołnierzu. Bo wszyyyyyyystko inne będziemy robić na zasadzie sitodruku, czy innego czegośtam (o którym nie mam jeszcze bladego pojęcia)
I poszewki ewentualnie np. też bym podrasowała haftem [dblpt]stupid[dblpt]
Oczywiście to tylko propozycja, ja cała reszta jest za nadrukiem, to zrobimy nadruk [dblpt])


Zesraj się, a nie daj się

Offline

#14 2015-09-09 21:08:33

Anka
Administrator
Dołączył: 2015-09-08
Liczba postów: 26
Windows 7Chrome 45.0.2454.85

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

z jakimiś ładnymi wstawkami, cwiekami, koronkami, cokolwiek [dblpt]) to będzie dobre, sie sprzeda,  zaufajcie Liberskim

Offline

#15 2015-09-11 08:46:30

jolssko
Administrator
Dołączył: 2015-09-09
Liczba postów: 30
AndroidChrome 45.0.2454.84

Odp: Na starej piczy młodzież ćwiczy, czyli od czego zacząć?

Z tym dofinansowaniem to jest masakra. Ta strona EFS jest taka nieczytelna moim zdaniem. Chyba specjalnie to robią żeby zniechęcić ;/
Pogadam w ten weekend z Endrjem,on zna tam parę osób co ma działalność.


Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robić rzeczy których dotąd nie robiłeś.

.pisendloff <3.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
croatia - life4game - wayofshinobi - 4carssquad - yourvirtuallife